- Oct 9, 1999
- 72,636
- 47
- 91
I normally buy Kellogs Frosted Flakes, and they had them for like $3.00 or something like that...but they were all out. So I just decided to pick up a boc of store-brand Food Lion Frosty Flakes that were $1.75 for the same number of ounces.
I just tried some and they taste EXACTLY the same. Why the hell would anyone pay for the name brand stuff?
I just tried some and they taste EXACTLY the same. Why the hell would anyone pay for the name brand stuff?