can somone tell me how much an apple costs?

Page 2 - Seeking answers? Join the AnandTech community: where nearly half-a-million members share solutions and discuss the latest tech.

CKent

Diamond Member
Aug 17, 2005
9,020
0
0
Originally posted by: Kazaam
anyone wanna chime in on how much rice costs per pound? just plain ass white rice.

Depending on ethnicity, ass white rice could be pretty dark.
 

eddiebravo

Senior member
Nov 29, 2005
270
0
0
you are in luck, i just got back from whole foods and i have my receipt right in front of me. i bought organic red delicious apples and they were $1.99 per pound. i bought 5 apples for a total of 2.58lbs which is $5.13. you do the math to figure out the price per apple.