its estimated annual cost is $1.44 per year. Does that mean $1.44 if its running all the time? Or 12 hours a day? Or what are the assumptions there? And let's say that said bulb is 12 watts. If I have another LED light that is 24 watts, does that mean a good guesstimate of its annual cost (using those same assumptions) is $2.88 per year? I'm looking into bulbs for growing and up-front costs, costs over time, etc.
Thanks everyone!!!
Thanks everyone!!!